KOKU BİLEŞENLERİ
SAYFA :
Acı Badem Yağı
Acı Badem Yağı
Bu esans yağı acı badem ağacından elde edilir. Acı badem yağı parfümeride ender olarak kullanılır ama ilaçlarda daha sık görülür.
DEVAMI >
Açelya
Açelya
Pek çok bahçecilik meraklısının aşina olduğu coşkulu renklere sahip açelya, koku özelliği yönünden pek fazla tanınmaz.Bununla beraber, kokulu açelyalar vardır ama çok enderdirler ve kokularını pek vermezler. Parfümlerde...
DEVAMI >
Ahududu
Ahududu
Bu lezzetli kırmızı yemişler çalılar üzerinde yetişir ama parfümlerde kullanılan esansı sentetik olarak üretilir. Estee (Estee Lauder), ahududuyu üst nota olarak kullanır.
DEVAMI >
Amber
Amber
Amber, ispermeçet balinasının bağırsaklarında şekillendiği düşünülen ama tropikal bölgelerde kıyılarda yüzerken bulunan bir maddedir. Parfümcüler tarafından sıklıkla gri amber kelimesinin bir kısaltması olarak kullanılı...
DEVAMI >
Ananas
Ananas
Bu tropikal meyvenin yağı özsuyundan damıtılır. Parfümcüler ananas yağını kullanırlar veya bu kokuyu sentetik olarak üretirler.
DEVAMI >
Anason
Anason
Esans yağı, havucun akrabası olan bu bitkinin tohumlarından damıtılır. Anason genellikle üst nota olarak kullanılır. Yves St.Laurent'in Champagne' inde belirgindir ve L'Eau de Minuit (Lolita Lempicka)' de bir üst nota ...
DEVAMI >
Anjelika
Anjelika
Bu esans yağı Avrasya'lı anjelika bitkisinin kök ve meyvesinden damıtılır. Anjelika esansı, benzoin benzeri bir kokuya sahiptir. Özellikle Chypre koku ailesinin harmanlarında sabitleyici olarak kullanılır.
DEVAMI >
Ardıç
Ardıç
Selvi ailesinin bir üyesi olan bu ağaç, tatlı bir bal ve çam kokusuna sahiptir. Parfümeri için yağı buhar damıtımı yolu ile elde edilir. Ardıç, odunsu bir nota ilave etmek amacı ile erkek kokularında kullanılır.
DEVAMI >
| Tüm hakları saklıdır Copyright 2019 ©